VIDEO Primul gol al sezonului pentru Costin Lazăr. Execuţie la vinclu de la 18 metri

0

Costin Lazăr a marcat luni seară primul său gol în acest sezon pentru PAOK, după ce-a înscris pentru 2-0 în victoria lui PAOK, în deplasare, cu PAS Giannina.

A fost un meci câştigat greu de echipa lui Huub Stevens, pe final. Primul gol a fost marcat de spaniolul Lucas, în minutul 83, din penalty, după o fază în care gazdele au rămas şi în inferioritate, Benos fiind eliminat.

Mijlocaşul român, care a jucat tot meciul, a înscris golul doi în minutul 87, cu un şut plasat, în vinclu, din afara careului.

A fost primul gol pentru Costin Lazăr (32 de ani), în acest sezon, pentru PAOK, după 10 meciuri jucate (854 de minute).

PAOK s-a impus cu 2-0 în faţa lui PAS Giannina, în ultimul meci din etapa a XIII-a a campionatului grec şi ocupă locul 2 în clasament, cu 31 de puncte, şase mai puţin decât liderul Olympiakos.

Vezi aici rezumatul partidei PAS Giannina - PAOK 0-2 (Golul lui Lazăr este la 1:05)

93 de meciuri şi 8 goluri are Costin Lazăr la PAOK, grupare pentru care evoluează din iulie 2011.

Vezi şi

VIDEO Răsturnare formidabilă de situaţie în Grecia: Costin Lazăr a marcat, iar echipa sa a dat lovitura în cupă