VIDEO AS Roma - Lazio 1-1: golul de 1-0 l-a înnebunit pe comentator. Reuşită fantastică, care l-a lăsat fără reacţie pe portar

0
Ştefan Radu
Ştefan Radu

La primul meci după ce a anunţat că nu va mai juca pentru naţionala României, Ştefan Radu a părăsit terenul accidentat.

Lazio a irosit două puncte mari în tentativa de a prinde un loc de Liga Campionilor. Echipa lui Ştefan Radu a deschis scorul prin brazilianul Hernanes (16), însă acesta şi-a îngropat echipa în minutul 49, atunci când a ratat o lovitură de pedeapsă.

Ce n-a putut face Hernanes de la 11 metri, a făcut Totti, în minutul 57. Căpitanul Romei a înscris din penalty şi a stabilit scorul final.

La Lazio, Ştefan Radu a fost titular, a avut noroc că arbitrul n-a acordat o lovitură de la 11 metri la un fault pe care l-a comis la scorul de 1-1, iar, în minutul 88, a părăsit terenul accidentat. La Roma, Bogdan Lobonţ a rămas pe bancă, olandezul Stekelenburg fiind titularul postului de portar.

Cu şapte etape înainte de final, Lazio e pe 5 cu 51 de puncte. Roma ocupă poziţia a 7-a cu 48 de puncte. Lider e Juventus cu 71 de puncte.