Răzvan Lucescu, la un meci de primul trofeu cu PAOK Salonic

0
Răzvan Lucescu

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, marţi, în finala Cupei Greciei, după ce a câştigat şi meciul retur cu Panionios, scor 3-1, pe teren propriu.

În prima manşă a semifinalelor, PAOK s-a impus cu un scor similar.Efthymos Koulouris (21'), Dimitrios Pelkas (68') şi Aleksandar Prijovic (80'), din lovitură de la 11 metri, au înscris pentru PAOK, care a jucat în superioritate numerică din minutul 70, după eliminarea lui Peter Makrillos pentru cumul de cartonaşe galbene. Pentru oaspeţi a punctat Georgios Masouras, în minutul 40.

În ultimul act, echipa lui Răzvan Lucescu va întâlni câştigătoarea învingătoarea dintre Larissa şi AEK Atena, în tur 2-1. Partida retur va avea loc, miercuri, la Atena.

PAOK este deţinătoarea trofeului, în finala din 2017 învingând AEK Atena, scor 2-1.