Rapid s-a calificat eroic în 16-imile de finală ale Cupei României. SCU Craiova şi CSMS Iaşi au fost eliminate din Cupă

0
Rapidiştii au trecut de FC Voluntari

Turul al cincelea al Cupei României a programat şi meciului Rapidului la Voluntari, cu echipa locală din liga a III-a.

Giuleştenii s-au impus greu cu 1-0, după prelungiri, prin golul marcat de Coman în minutul 105. Echipa din Voluntari a dominat însă partida, având două bare şi câteva alte ratări în timpul regulamentar. Rapid a terminat meciul în nouă jucători de câmp, după ce Simion şi Coman au fost eliminaţi. Giuleştenii au început în formula: Drăghia - Voicu, Tînc, Ad. Grigore, M. Stoica - Coman, Păun - Selagea, Ioniţă, Doman - Ciolacu.

În aceeaşi competiţie, SCU Craiova, echipa primăriei, a fost eliminată de Chindia Tîrgovişte, cu 3-1 după prelungiri.

Şi fosta prim-divizionară CSMS Iaşi a părăsit competiţia, fiind scoasă de FC Dorohoi, scor 3-2.

În faza următoare a Cupei României vor intra şi echipele din Liga I.