Liga I: Astra - Săgeata 2-0. Moment penibil pentru gazde, cu schimbări dictate de la tribuna oficială

0

La puţin timp după ce Petrolul a bătut cu 3-0 în meciul cu Vaslui, Astra a câştigat cu 2-0 şi rămâne la un punct în spatele ploieştenilor.

Astra Giurgiu a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Săgeata Năvodari, într-un meci contând pentru etapa a 31-a a Ligii I
Golurile au fost marcate de Bukari '69 şi Budescu '79 (penalti).

1-0: Bukari a deschis scorul după o centrare de la Budescu

2-0: Budescu a transformat o lovitură de la 11 metri acordată după un fault al lui Panagopoulos asupra lui Bukari

Astra a revenit la un punct de Petrolul, în vreme ce Săgeata e pe poziţia a 16-a, retrogradabilă.

În minutul 36, un membru al staffului tehnic al Astrei a fost filmat în momentul în care vorbea la telefon. Peste 7 minute, Yazalde a fost trimis pe teren. Cel mai probabil, patronul Ioan Niculae a fost cel care a dictat schimbarea din tribune.

Astra Giurgiu: Lung Jr - Măţel, Ben Youssef, Găman, Junior Morais - Yahaya, Laban - Yoda (De Amorim '68), Budescu, Iorga (Yazalde '43)- Ivanovski (Bukari '53). Antrenor: Florin Marin

Săgeata Năvodari: Panagopoulos - Peteleu, Cr.Munteanu, Fl. Popa, D. Lopez - Pană (Bărbulescu '86), Dulee Johnson - Muzac (Băican '79), Vezan (Achim '69), Deletici - Guerra. Antrenor: Cătălin Anghel

Cartonaşe galbene: Yoda '20 / Muzac '1. Cartonaş roşu: Panagopoulos '78