Final nebun de meci în Copou: s-au marcat două goluri într-un minut în jocul dintre Iaşi şi CFR Cluj

0

Clujenii au condus cu 1-0 aproape tot meciul şi au dominat partida de la un capăt la altul, însă au fost pe punctul de a scăpa printre degete victoria.

Formaţia CFR Cluj a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa CSM Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a XXV-a a Ligii I.

CFR a deschis scorul prin Larie, din lovitură liberă, în minutul 18, iar CSM Poli Iaşi a egalat în minutul 90+1 prin Andrei Cristea, tot din lovitură liberă.

Peteleu a adus victoria clujenilor în minutul 90+2, cu o pasă de la Gomelt.

CSM Poli Iaşi: Caparco - Voicu, Mihalache, Ciucă, Ţigănaşu - Ciucur (Sato '67), Mitic, V. Gheorghe, Ştefănescu  (Panţâru '77)- Golubovic, A. Cristea. Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Mincă - Lopes, Larie, Mureşan, Camora - Gomelt, Deac - Omrani, Nouvier (Peteleu '75), Păun (Horj '89) - Bud (Sorsa '69). Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: Cristea '79, Mihalache '85  / Nouvier '59, Deac '67

Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Haţegan, ajutat de Radu Ghinguleac şi Ciprian Danşa.