Sheriff Tiraspol a reuşit doar o remiză în primul meci din turul doi preliminar al Ligii Campionilor

0
FC Sheriff este cea mai titrată echipă de fotbal din Republica Moldova

Tiraspolenii nu au reuşit să se impună în meciul de acasă cu campioana Muntenegrului, Sutjeska. Echipa mai are şanse pentru a accede în turul trei al Ligii Campionilor

Sheriff Tiraspol a debutat cu stângul în cea mai puternică competiţie inter-cluburi din lume.
Deşi au jucat acasă şi au dominat cea mai mare parte a meciului cu echipa Sutjeska din Muntenegru, fotbaliştii din Tiraspol nu au reuşit decât o remiză 1-1 în primul meci din turul doi preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru Sheriff a marcat brazilianul Luvannor în ultimul minut al primei reprize. A egalat Peiovici în repriza a doua minutul 55.

Meciul retur va avea loc pe 23 iulie, FC Sheriff păstrând şanse pentru accedere în turul trei preliminar.