Încă un meci încheiat la egalitate de Pandurii

0
Pandurii a încheiat al treilea meci la egalitate FOTO: pandurii-tg-jiu.ro

Pandurii Târgu Jiu a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul amical disputat, în ieri seră, împotriva echipei clasate pe locul 11 în campionatul din Muntenegru, FK Zeta Golubovici.

Claudiu Voiculeţ nu a putut evolua în acest meci, după ce a suferit o accidentare la încălzire. Acesta a fost înlocuit în primul unsprezece cu Predescu. Portarul Pedro Mingote a fost menţinut în poartă timp de 90 de minute toţi ceilalţi jucători fiind schimbaţi pe parcursul reprizei a doua. Pandurii a atacat mai mult în prima parte a întâlnirii, dar a ratat mai multe ocazii de înscrie. Grigoraş şi Matulevicius au avut cele mai mari ocazii. La pauză au fost trimişi pe teren Pleaşcă, Alaverdashvili şi Matulevicius. Rada şi Buleică au intrat din minutul 60, Rusu şi Lemnaru în minutul 70, Piţian în minutul 75 şi Cocină din minutul 80.
Este al meci pe care Pandurii îl termină la egalitate.