Zi neagră pe şoselele din Vrancea. O fetiţă de 10 ani a murit călcată de tractor, iar o şoferiţă şi-a pierdut viaţa după ce s-a izbit de un tir
0
Două persoane şi-au pierdut viaţa joi în Vrancea
Două evenimente rutiere grave, ambele soldate u morţi, au avut loc astăzi în Vrancea, în comunele Slobozia Ciorăşti şi Popeşti.
O fetiţă în vârstă de 10 ani, din satul Jilişte, comuna Slobozia Ciorăşti, a murit în această seară, după ce a fost călcată de tractor.
Potrivit poliţiei, fata se deplasa cu bicicleta pe un drum din comună şi nu a oprit la indicatorul stop, intrând sub roata unui tractor care venea de pe altă stradă.
Tot astăzi, o şoferiţă în vârstă de 52 de ani, din Bucureşti, a pierdut controlul volanului şi a intrat cu maşina într-un tir. Accidentul a avut loc pe E85, în comuna Popeşti iar impactul a fost atât de violent încât şoferiţa a murit pe loc.