Fără români la BCR Open

0

Victor Crivoi, Victor Anagnastopol şi Marius Copil au părăsit ieri competiţia.

Victor Crivoi a ratat calificarea în sferturile de finală ale BCR Open România, fiind învins de italianul Potito Starace, cap de serie numărul 3, scor 4-6, 7-6, 6-4, în turul doi al competiţiei, într-un meci care a durat două ore şi 43 de minute. În setul doi, în tie-break, Victor Crivoi a avut minge de meci la scorul de 6-5, însă a pierdut-o, italianul adjudecându-şi tie-breakul cu 8-6 şi în final meciul. Pentru prezenţa în turul doi, Crivoi va primi un cec în valoare de 6.375 de euro şi 20 de puncte ATP. „Ceea ce mi-a lipsit a fost luciditatea în momentele decisive şi cred că cel mai important punct a fost ratarea mea de la scorul de 4-4, în setul al doilea, când putem să fac break. În setul al treilea, am intrat cu nişte crampe musculare şi am avut mari probleme fizice", a spus Crivoi.

Altfel, perechea Victor Anagnastopol/ Marius Copil a ratat calificarea în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis BCR Open România. Anagnastopol şi Copil au fost învinşi în sferturile de finală, cu scorul de 6-1, 7-6 , de cuplul spaniol Marcel Granollers / Santiago Ventura. În urma acestor eşecuri, România a rămas fără reprezentanţi pe tablourile principale ale turneului bucureştean