PUR vrea sa se desparta de PSD la locale
0PSD si fratele sau mai mic, PUR, s-au intalnit, ieri, pentru a decide daca mariajul lor electoral va continua si in 2004. Conducerile celor doua partide au decis constituirea unei comisii care sa
PSD si fratele sau mai mic, PUR, s-au intalnit, ieri, pentru a decide daca mariajul lor electoral va continua si in 2004. Conducerile celor doua partide au decis constituirea unei comisii care sa propuna o varianta de viitor. Se pare ca PUR va merge singur in alegerile locale, urmand ca in prezidentiale si parlamentare sa ramana alaturi de PSD. Comisia urmeaza sa faca propuneri concrete pentru colaborarea 2004-2008, respectiv ce ofera si ce primeste fiecare parte, asa cum s-a procedat si in cazul protocolului incheiat pentru alegerile din 2000.























































