VIDEO Au înnebunit americanii: Alexandru Mitriţă, gol fabulos în Major League Soccer. Reacţia comentatorului

Aflat la cel de-al treilea meci în tricoul celor de la New York FC, fostul vârf al Craiovei a reuşit un gol magnific.

Ştiri pe aceeaşi temă

Alexandru Mitriţă (24 de ani) a plecat în iarnă din România, după ce a adunat 13 goluri în 18 etape de campionat pentru CS U Craiova.

Ajuns în Major League Soccer (MLS), atacantul român a fost titular şi integralist în primele două etape, dar n-a marcat, iar New York FC a bifat două remize: 2-2 cu Orlando City şi 0-0 cu DC United.

În această seară, Mitriţă a început, din nou, ca titular în confruntarea cu Los Angeles şi a deschis scorul cu un gol superb, în minutul 39. La pauză, tabela a arătat 1-1, după ce oaspeţii au egalat prin Vela (43). Meciul s-a terminat 2-2, Mitriţă a fost integralist şi a luat şi un cartonaş galben în minutul 90.