Se ştiu trei semifinaliste ale Cupei României la fotbal! Ultimul meci din sferturi se joacă astăzi

În semifinalele Cupei României la fotbal s-au calificat echipele Universitatea Craiova, Viitorul Pandurii Târgu Jiu şi Astra Giurgiu, ultimul meci din această fază a competiţiei urmând să se joace între Dinamo şi Dunărea Călăraşi

Ştiri pe aceeaşi temă

Miercuri au avut loc două meciuri din  sferturile de finală ale Cupei României:

Astra Giurgiu - Petrolul Ploieşti 3-0.
Au marcat Merloi ’51, Krpic ’61 (penalti) şi Wuthrich ’81.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj 3-1
Au marcat Tegle ’69 (penalti), Paraschiv ’77 şi ’86 / Golan 1
În minutul 74 Luchin (Universitatea Cluj) a fost eliminat

Partida CS Universitatea Craiova -  Chindia Târgovişte, scor 1-0, s-a jucat marţi. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cîmpanu '25.

Ultima echipă calificată în semifinale se va decide joi, după terminarea partidei Dunărea Călăraşi – Dinamo (ora 20.00)

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: