Cristina Neagu a urcat pe primul loc în topul marcatoarelor din Liga Campionilor

0
Foto Arhiva
Foto Arhiva

Handbalista Cristina Neagu a urcat pe primul loc în topul marcatoarelor Ligii Campionilor, după victoria echipei CSM Bucureşti cu ŢSKA Moscova, scor 32-27, în turul sferturilor competiţiei.

Duelul de la distanţă dintre Cristina Neagu şi Ana Gros (Brest) continuă. Neagu a urcat pe primul loc după reuşita CSM Bucureşti de sâmbătă cu ŢSKA Moscova, adunând 106 goluri faţă de 104 ale handbalistei de la Brest. Brest va juca însă duminică, cu Metz, turul sferturilor, astfel că Ana Gros are şansa de a reveni în topul marcatoarelor.

Cristina Neagu a mai câştigat titlul de golgeter al Ligii Campionilor în 2015 şi 2018.

Manşa retur cu ŢSKA Moscova va avea loc în 11 aprilie, la Moscova.

Câştigătoarea dublei manşe se va califica la Turneul Final Four, programat la Budapesta în 29-30 mai.

Deţinătoarea Ligii Campionilor este formaţia Gyor ETO.