Simona Halep a trecut ca un tăvălug spre semifinalele turneului de la Doha. Lecţie de tenis împotriva americancei CiCi Bellis

0
Simona Halep

Simona Halep n-a avut nicio emoţie în partida cu americanca CiCi Bellis, pe care a învins-o fără probleme în sferturile de finală ale turneului de la Doha.

Românca s-a impus în primul set cu un categoric 6-0, după numai 33 de minute de joc. În debutul setului al doilea, cele două jucătoare au reuşit câte un break, disputa fiind ceva mai echilibrată.

La scorul de 3-2 pentru Bellis, Halep a făcut un nou game uriaş. A salvat 6 mingi de break, în unele momente într-o manieră eroică, într-un game de 12 minute şi 30 de secunde.

S-a mers apoi cap la cap până la 4-4, unde Simona a reuşit un nou break. La 5-4 pentru ea, Halep a servit excelent şi a pus capăt meciului cu un game câştigat destul de clar.

Partida a durat o oră şi 24 de minute.

Vezi AICI când va avea loc meciul dintre Simona Halep şi Garbine Muguruza

Misiune grea în semifinale! Simona Halep întâlneşte coşmarul jucătoarelor din România

Vezi AICI prima declaraţie a Simonei Halep, după meciul ce s-a calificat în semifinale