Rusescu e de neoprit în Turcia. Patru meciuri la rând cu gol pentru atacantul român, care se cere la Euro 2016

0
Rusescu
Rusescu

Raul Rusescu se cere la Euro 2016 şi are toate motivele să o facă fiind acum într-o formă foarte bună la Osmanlispor.

Rusescu a revenit cu gol pentru Osmanlispor în campionatul Turciei, fiind al patrulea meci consecutiv în care fostul atacant stelist reuşeşte să marcheze.În meciul cu Trabzonspor, câştigat de Osmanlispor cu 2-1, Rusescu a marcat ambele goluri ale formaţiei sale. A deschis scorul în minutul 40, apoi a marcat pentru 2-1, în minutul 51. Rusescu a jucat până în minutul 85, când a fost înlocuit cu Webo.

La Osmanlispor, Gabriel Torje a intrat în minutul 59, în locul pasatorului decisiv de la cele două goluri ale lui Rusescu. El a primit un cartonaş galben în minutul 67.

În urma acestei victorii, Osmanlispor a urcat pe locul 8 în clasament, cu 32 de puncte, la 7 lungimi de locurile de cupe europene.