Rezultatele serii în Liga I: CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti 1-0 şi CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 1-2

0

Echipa Astra Giurgiu a învins, azi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), formaţia CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a III-a a Ligii I în care gazdele au ratat un penalty.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Boldrin '50 şi Dandea '90+2, în timp ce pentru gazde a înscris Mateiu, în minutul 88.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean - Dumitraş, Acka, Popov, Vătăjelu - Băluţă (Herghelegiu '73), Ferfelea (Bancu '81), Mateiu, Nuno Rocha - Bawab, Curelea (Zlatinski '61). Antrenori: Sorin Cârţu, Emil Săndoi.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Queiros, Oros, Geraldo, Junior Morais - Seto, Boldrin - Enache, Teixeira (Florea '84), De Amorim (Al. Ioniţă '74) - Budescu (Dandea '65). Antrenor: Marius Şumudică.

De asemenea, CSMS Iaşi a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a III-a a Ligii I.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Golubovici, în minutul 86, care a reluat balonul în poartă cu capul după o ieşire greşită a lui Pecanha.

CSMS Iaşi: Grahovac - I. Voicu, Frăsinescu, Mihalache, Ţigănaşu - Mitici, V. Gheorghe (Piccione '62) - Nuno Viveiros, Grigorie (Enescu '46, Al. Creţu '82), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

Petrolul Ploieşti: Pecanha - Beţa, Benga, Faug Porret, Rippert - Ropotan, Altama (Zoubir '39) - Nepomuceno (Voinea '57), Marinescu, Varga (Al. Chiriţă '85) - Moussa. Antrenor: Tibor Selymeş.