Petrolul a învins şi Partizan Belgrad. Mutu a adus o nouă victorie "lupilor"

0
Adrian Mutu
Adrian Mutu

Petrolul Ploieşti a încheiat cu cinci victorii din cinci posibile stagiul de pregătire efectuat în Slovenia şi azi se va întoarce acasă.

În ultimul meci de pregătire, "lupii" au bătut cu 1-0 pe Partzan Belgrad, ocupanta locului doi în Serbia, care va participa însă în Liga Campionilor din cauza problemelor financiare pe care le are Steaua Roşie Belgrad. Unicul gol al meciului a fost marcat de Adrian Mutu, care a înscris patru dintre cele 12 goluri marcate de ploieşteni în amicale.

Răzvan Lucescu a mizat pe următoarele formule de echipe: Pecanha - Beţa, Geraldo, Satli, Fanchone - Mustivar, Marinescu - Nepomuceno, Mutu (cpt), Mareş - N'Koyi (prima repriză)

.Cobrea - Beţa, Geraldo, Satli, Fanchone - Marinescu, De Lucas - Albin, Mutu, Nepomuceno - N'Koyi (după pauză)

În minutul 74 au ieşit de pe teren Mutu, Beţa, Marinescu şi N'Koyi şi au intrat Priso, Alcenat, Romario şi Tamuz.

Bilanţul Petrolului în amicale este: 5-0 cu Volga Novgorod (Rusia), 2-0 cu Dinamo Zagreb (campioana Croaţiei), 2-0 cu Slaven Belupo (Croaţia), 2-1 cu Maribor (campioana Sloveniei) şi 1-0 cu Partizan Belgrad (Serbia).