Pandurii Târgu-Jiu - Dinamo 2-2. “Bizonul” l-a salvat pe Rednic

0
Harlem Gnohere

Formaţia Pandurii Târgu-Jiu a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Dinamo, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I, în care oaspeţii au înscris al doilea lor gol în minutul 90+4.

Golurile au fost marcate de Filipetto '65 şi Hora '80 pentru Pandurii, respectiv Essombe '35 şi Gnohere '90+4 pentru Dinamo.

Pandurii Târgu-Jiu: R. Stanca - Unguruşan, Vasco, Filipetto, Momcilovici - Piţian, Droppa - M. Răduţ (V. Munteanu '76), D. Nistor (Al. Dan '84), Hora - M. Roman (Ciucur '60). Antrenor: Edward Iordănescu.

Dinamo: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, S. Filip - Nedelcearu (Feussi '25), Vojnovici - D. Rotariu, Palici (Gavrilă '73), C. Matei - Essombe (Gnohere '61). Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitri: Lucian Rusandu - Daniel Mitruţi, Adrian Popescu - Florin Mihai Marcu

Observatori: Laszlo Sajtos, Mircea Călin.

În minutul 77, tehnicianul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Edward Iordănescu, a fost trimis în tribună din cauza protestelor vehemente. Dan Nistor a primit un cartonaş galben pe banca de rezerve, în minutul 87.