Mircea Rednic, umilit în Belgia! A pierdut cu 4-1 pe terenul lui Lokeren

0
Mircea Rednic, antrenor Standard Liege

După un început fulminant în play-off-ul din Belgia, cu 10 puncte din 12 posibile, Standard Liege a clacat lamentabil pe terenul lui Lokeren.

Mircea Rednic a fost pe cai mari după patru meciuri din play-off-ul din Belgia, însă a fost adus cu picioarele pe pământ de Lokeren. Gazdele s-au impus cu un categoric 4-1 în disputa cu Standard Liege, după 2-1 la pauză. La echipa lui Mircea Rednic, Adrian Cristea a fost rezervă neutilizată, în vreme ce Ţucudean a apărut pe teren în minutul 69, când scorul încă era 2-1.

În urma acestui rezultat play-off-ul din Belgia arată aşa: 1. Anderlecht 39 de puncte (4 meciuri), 2. Zulte Waregem 37 de puncte (4 meciuri), 3. Standard Liege 35 de puncte (cinci meciuri).

În play-off s-a intrat cu jumătate din punctele acumulate pe parcursul sezonului normal.

Standard Liege mai are de jucat cinci meciuri, următoarele partide fiind chiar cu Zulte şi Anderlecht.