Liga I: Viitorul o umileşte pe ACS Poli Timişoara, scor 5-0. „Ne-am făcut de râs“

0

După duşul rece din etapă trecută cu Astra, partida la finalul căreia Hagi şi-a criticat jucătorii, Viitorul a  făcut spectacol în meciul de acasă cu ACS Poli Timişoara.

Formaţia FC Viitorul a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (4-0), echipa Poli Timişoara, într-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I, în care Vlad Morar a reuşit un hattrick şi o pasă decisivă.

Morar a înscris în minutele 11, 22 şi 30. Celelalte două goluri au fost marcate de Chiţu '34 şi Coman '54, informează News.ro.

1-0: Morar a deschis scorul cu un şut din 5 metri.

2-0: Acelaşi Morar a trimis mingea în plasă din zece metri, după o pasă de la Ganea.

3-0: Morar a marcat al treilea gol, din patru metri.

4-0: Chiţu a înscris dintr-o pasă de la Morar.

5-0: Coman a stabilit scorul final cu un şut de la 15 metri.

În minutul 90, Andrei Artean de la Poli Timişoara a fost eliminat, el primind al doilea cartonaş galben.

FC Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Hodorogea, Boli, Ganea - Roşu (Iancu '58), Nedelcu, Purece - Chiţu (Casap '71), Morar (Coman '46), Vână. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Bocşan, Şeroni, Neagu (Scutaru '40) - Artean, Soljic - Popovici, Croitoru (Bîrnoi '83), Fucek - Drăghici (Poparadu '66). Antrenor: Ionuţ Popa.

Declaraţii DigiSport

Straton, portar Poli. „Am făcut un meci execrabil. Trebuie să muncim de 10 ori mai mult. Am luat patru goluri trase la indigo, cu pasă în spatele fundaşilor“.

Ionuţ Popa, antrenor Poli: Am pregătit una şi a ieşit alta. Ne-am făcut de râs azi. Nu trebuia să ne prezentăm în halul ăsta, nu înţeleg.