Cupa României: Steaua e ultima calificată în sferturile de finală după un meci dramatic la Baia Mare

0

S-au calificat în sferturile Cupei României: Astra, CSMS Iaşi, Poli Timişoara, ASA Tg. Mureş, CFR Cluj, Dinamo, Viitorul şi Steaua.

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, în urma victoriei, scor 4-3 (3-0, 3-3), după prelungiri, obţinută în faţa FC Braşov (Liga a II-a), în optimile competiţiei, giurgiuvenii reuşind să se impună cu un gol în minutul 118, după ce au condus cu 3-0 şi au fost egalaţi.

S-au calificat în sferturi CSMS Iaşi, Poli Timişoara, ASA Tg. Mureş, CFR Cluj, Dinamo, Viitorul şi Steaua. Echipa lui Gică Hagi a marcat un gol superspectaculos, prin Cristi Ganea (VIDEO).