CM 2014. VIDEO Honduras vs. Ecuador: 1-2. „Dubla” lui Enner Valencia dă speranţe ecuadorienilor pentru optimi

0

Echipa naţională a Ecuadorului a învins reprezentiva Hondurasului, vineri, cu scorul de 2-1, în cadrul etapei a doua din Grupa E a Campionatului Mondial.

Pentru echipa din Ecuador, condusă de tehnicianul Reinaldo Rueda, a marcat Enner Valencia în minutele '34 şi '65. De cealaltă parte, pentru Honduras a înscris Costly în minutul '31. Un moment tensionat al primei reprize a apărut spre finalul acesteia, atunci când Bengtson (Honduras) a înscris după un henţ, golul fiind imediat anulat de către arbitru.

Site-ul fifa.com l-a desemnat pe atacantul Enner Valencia drept jucătorul meciului, acesta reuşind să marcheze de două ori şi avand în total 29 de pase reuşite.

„Trebuie să ne bucurăm de acest moment, suntem fericiţi că încă suntem în lupta pentru optimi”, a spus Enner Valencia la finalul partidei.

Vezi aici rezumatul video al partidei Ecuador- Honduras 2-1

De asemenea, şi selecţionerul Ecuadorului, Reinaldo Rueda, a spus după meci că jucătorii săi au dat dovadă de personalitate. „Jucătorii merită această victorie. Au dat dovadă de caracter şi personalitate”, a spus Rueda.

După acest meci, clasamentul grupei E arată în felul urmator: 1.Franţa - 6 puncte, 2. Ecuador - 3 puncte, 3. Elveţia - 3 puncte, 4. Honduras - 0 puncte.

CLICK AICI  pentru a raspunde testului de cunoştinţe despre CM şi poţi câştiga o tabletă