Predescu a fost desemnat jucătorul meciului cu Oţelul Galaţi

0
Predescu a primit troferul pentru cel mai bun jucător

Marcator al unui gol în meciul dintre Pandurii şi Oţelul Galaţi din optimile Cupei României, Cornel Predescu a fost desemnat cel mai bun jucător al meciului.

Predescu a marcat golul egalării din minutul 13 cu un şut din afara careului, după ce gazdele de la Oţelul au reuşit cu două minute înainte să deschidă scorul. Predescu a avut un joc foarte bun presărat cu mai multe ocazii de a marca, printre care şi un şut în bară.

Pandurii s-a calificat în Sferturile Cupei României

Pandurii Târgu Jiu a reuşit astăzi să se califice în sferturile Cupei României după ce a învins cu scorul de 3-2 după prelungiri formaţia Oţelul Galaţi într-un meci disputat în oraşul de pe malul Dunării. Golurile au fost înscrise de C. Predescu, Erico şi Elton pentru Pandurii respectiv I. Popa şi C. Cristea pentru gazde. În această partidă, pandurii au mai lovit de trei ori şi barele porţii lui Hotoboc prin C. Predescu şi Nistor, ultimul de două ori.