Diana Ivăncescu, pe primul loc la Crosul Băneasa Race Spring Edition

0
diana ivancescu

Atleta Diana Ivăncescu se află în toiul pregătirilor pentru participarea la Campionatul Naţional de alergare pe şosea – 10 km, programat la sfârşitul acestei săptămâni.

Sportiva CS Târgovişte s-a aflat la înălţime şi în ultimul week-end şi a terminat pe primul loc crosul de 11 km, din cadrul Băneasa Race Spring Edition, potrivit cstargoviste.ro.

La concursul desfăşurat în Bucureşti, Diana a urcat pe prima treaptă a podiumului, după ce acele ceasului s-au oprit la 0:46. 46,7.

Participarea la Crosul Băneasa Race Spring Edition a reprezentat un antrenament extrem de util pentru atleta pregătită de Desdemona Banu Ionescu înainte de participarea la Naţionalele de alergare pe şosea.

De asemenea, un alt antrenament reuşit pentru sportiva de la CS Târgovişte a fost cursa de la Uniqa Asigurări Bucharest 10 km & Family Run. La concursul din Parcul Izvor, Diana a terminat tot pe primul loc.