Campioana României, învinsă pe teren propriu de Larvik, scor 23-24

0
HCM Baia Mare - Larvik în Liga Campionilor FOTO:Rares Moise/Adevarul

HCM Baia Mare a întâlnit, pe teren propriu, campioana Norvegiei, Larvik. Norvegiencele sunt pe primul loc al grupei D cu două victorii din tot atâtea meciuri, în timp ce handbalistele din Baia Mare se află pe locul 3, cu o victorie şi o înfrângere suferită în Franţa etapa trecută.

UPDATE 1 Băimărencele au pierdut meciul. Scor final: HCM Baia Mare - Larvik 23-24, la finalul unui meci care a fost condus de elevele antrenate de Costică Buceschi de la un capăt la altul până în ultimele 10 ,inute, când au cedat partida. Baia Mare a ratat foarte mult de la 7 m, iar Paula Ungureanu a prins o zi bună în poarta campioanei.

UPDATE HCM Baia Mare conduce la pauza cu scorul de 13 la 12. A fost o primă repriză bună făcută de băimărence, cu mai multe ratări de la 7 metri.

Partida dintree cele două se anunţă a fi una extrem de interesantă, pentru băimărence fiind necesară o victorie pentru a putea spera la accederea în Final Four, obiectiv pe care îl au şi norvegiencele, potrivit hcmbaiamare.ro.

Citeşte şi: HCM Baia Mare a pierdut meciul cu Metz din lIga Campionilor