Unităţile şcolare închise din cauza gripei, vineri. Sute de elevi şi profesori, izolaţi la domiciliu ca prevenţie pentru COVID-19

Unităţile şcolare închise din cauza gripei, vineri. Sute de elevi şi profesori, izolaţi la domiciliu ca prevenţie pentru COVID-19

Zeci de şcoli, grădiniţe şi licee sunt închise parţial sau integral din cauza gripei FOTO: Arhivă

Ministerul Educaţiei a transmis situaţia centralizată a unităţilor de învăţământ închise integral sau total din cauza epidemiei de gripă. Totodată, sute de copii şi cadre didactice sunt izolate la domiciliu din cauza coronavirusului.

Ştiri pe aceeaşi temă

Ministerul a transmiscă numărul unităţilor şcolare închise integral a crescut, fiind afectate 6 în toată ţara. Cele mai multe şcoli, licee şi grădiniţe a căror activitate este suspendată parţial, este în Capitală. 
 
Apoi,vel nivel naţional, 701 de elevi izolaţi la domiciliu şi 115 cadre didactice ca măsură preventivă privind infecţia cu COVID-19. 
   
Lista cu unităţile de învăţământ închise integral din cauza gripei
 
HUNEDOARA
 
Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 1 Deva - structura a Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 7 Deva
 
ALBA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ALBA IULIA
 
BUCUREŞTI
Colegiul Economic Hermes
 
DÂMBOVIŢA
SCOALA GIMNAZIALA ULMI
 
SUCEAVA
Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Suceava
 
SIBIU
Grădiniţa cu program prelungit "Phantasya" Sibiu
 
Lista cu unităţile de învăţământ închise parţial din cauza gripei (dacă o clasă dintr-o şcolaă are cursurile
suspendate, se consideră închisă parţial)
 
MUREŞ
 
1.Grădiniţa cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureş, 
2.Grădiniţa cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureş, 
3.Şcoala Gimnazială „Traian” Târnăveni
 
TIMIŞ
 
1. Scoala Gimnaziala nr. 24 - Timisoara
2. Scoala Gimnaziala - Remetea Mare
3. Gradinita cu Program Prelungit nr. 3 - Timisoara
4. Scoala Gimnaziala nr. 2 - Timisoara
5. Scoala Gimnaziala - Comuna Săcălaz
 
DOLJ
 
Grădiniţa cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova
 
ALBA
1.LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA, 
2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 ALBA IULIA
 
GIURGIU
 Şcoala Gimnazială nr 3 Comana
 
BUCUREŞTI
 
1 Şcoala Gimnazială Sf. Voievozi
2 Şcoala Gimnazială Pia Brătianu
3 Liceul Teoretic Nicolae Iorga
4 Şcoala Gimnazială I. H. Rădulescu
5 Şcoala Gimnazială Titu Maiorescu
6 Colegiul Naţional Ion Neculce
7 Grădiniţa nr. 47
8 Şcoala Gimnazială nr. 39
9 Şcoala Gimnazială Maria Rosetti
10 Şcoala Gimnazială nr. 27
11 Şcoala Gimnazială nr. 307
12 Şcoala Gimnazială nr. 54
13 Liceul Teoretic Decebal
14 Şcoala Gimnazială nr. 82
15 Şcoala Gimnazială nr. 195
16 Grădiniţa nr. 196
17 Grădiniţa nr. 232
18 Grădiniţa nr. 160
19 Complexul Educaţional Laude Reut
20 Grădiniţa nr. 4
21 Şcoala Gimnazială nr. 79
22 Şcoala Gimnazială nr. 99
23 Colegiul Naţional M. Eminescu
24 Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif
25 Şcoala Gimnazială nr. 150
26 Şcoala Gimnazială nr. 280
27 Grădiniţa nr. 268
28 Şcoala Gimnazială nr. 115
29 Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
30 Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu
31 Şcoala Gimnazială Regina Maria
32 Şcoala Gimnazială Sf. Andrei
33 Şcoala Gimnazială nr. 117
34 Liceul Teoretic Marin Preda
35 Şcoala Gimnazială nr. 309
 
ARAD
Scoala Gimnaziala Sagu
 
NEAMŢ
SCOALA GIMNAZIALA "NICU ALBU", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
 
IAŞI
1.ŞCOALA GIMNAZIALĂ "OTILIA CAZIMIR", IAŞI; 
2.ŞCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU", IAŞI; 
3.ŞCOALA GIMNAZIALĂ "TITU MAIORESCU", IAŞI
 
ILFOV
 
1. Grădiniţa cu Program Prelungit nr.1 Berceni 
2. Şcoala Gimnazială nr.1 Voluntari  
3. Şcoala Gimnazială nr.1 Petrachioaia 
4. Scoala Gimnaziala “Ion Visoiu” Chitila 
5. Şcoala Gimnazială nr.2 Dobroesti Fundeni 
6. Şcoala Gimnazială nr.1 1 Decembrie
 
DÂMBOVIŢA
 
1.SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI
2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU 
3.SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL PUCIOASA
 
CLUJ
 
1.Gradinita cu PP Academia Piticilor  Cluj-Napoca 
2.Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca 
3.Scoala Gimnaziala Iizvoru Crisului 
4.Gradinita cu PP Casuta Povestilor  Cluj-Napoca
5.Liceul Teoretic Avram Iancu  Turrda 
6.Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca 
7.Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca  
8.Gradinita cu PP Micul Print  Cluj-Napoca 
9.Liceul Teoretic Bathoty istvan Cluj-Napoca 
10.Gradinita cu PP Raza de Soare  Cluj-Napoca 
11.Liceul teoretic Nicolae Balcescu Cluj-Napoca 
12.Liceul Teoretic Onisifor Ghibu Cluj-Napoca 
13.Gradinita cu PP Bambi  Cluj-Napoca   
14.Scoala Gimnaziala  Horea Cluj-Napoca 
15.Scoala Gimnaziala Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca 
16.Gradinita cu PP Zana Zorilor  Cluj-Napoca
 
MARAMUREŞ
 
Scoala Gimnaziala Nr. 7 Viseu de Sus
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita
 
IALOMIŢA
 
1.Şcoala Gimnazială ”Al. Odobescu” Urziceni, 
2.Şcoala Gimnazială ”I.H. Rădulescu” Urziceni, 
3.Şcoala Gimnazială Coşereni, 
4.Liceul de Arte ”Ionel Perlea” Slobozia, 
5.Şcoala Gimnazială Nr. 3 Slobozia
 
SĂLAJ
 
1.Şcoala Gimnazială "Porolissum "Zalău 
2.Şcoala Gimnazială "Mihai Eminescu "Zalău 
3.Şcoala Gimnazială " Corneliu Coposu "Zalău Liceul Ortodox "Sfântul Nicolae "Zalău 
4.Liceul de Artă "Ioan Sima "Zalău 
5.Grădiniţă cu Program Prelungit "Piticii Isteţi "Zalău 
6.Grădiniţă cu Program Prelungit "Dumbrava Minunată "Zalău 
7.Şcoala Gimnazială nr 1 Gîrbou 
8.Şcoala Gimnazială "Andrei Mureşanu " Cehu Silvaniei
 
CONSTANŢA
 
1.Gradinita “Florilor” Cumpana, 
2.Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana, 
3.Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina, 
4.Şcoala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,
5.Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta, 
6.Gradinita cu program normal  “Gradinita lui Andrei” Eforie Nord, 
7.Scoala Gimnaziala nr.2 Valul lui Traian
 
ARGEŞ
 
1.Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu" Mioveni, 
2.Scoala Gimnazială Baiculesti(structura Anghinesti)
 
SUCEAVA
 
1.GPN Obcini, 
2.Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava, 
3.Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni, 
4.Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni, 
5.Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava, 
6.GPP Pinochio Falticeni - structura GPP Licurici, 
7.GPP Prichindel Suceava, 
8.Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu Suceava, 
9.Scoala Gimnziala Ion Lovinescu Radaseni
 
BRĂILA
Şcoala Gimnazială „Al.I.Cuza”
 
BUZĂU
 
1.Şcoala Gimnazială Nr. 11 
2.Şcoala Gimnaziala Nicu Constantinescu
 
SIBIU
 
1.Grădiniţa cu program prelungit Nr 5 Sibiu
2.Şcoala Gimnazială Nr 18 Sibiu
3.Şcoala Gimnazială "Nicolae Iorga " Sibiu
4.Liceul Teoretic "Gustav Gündisch "  Cisnădie
 
VÂLCEA
 
1.CNI Matei Basarab Rm. Valcea
2.Colegiul Energetic Rm. Valcea
3.Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu Dragasani
4.Scoala Gimnaziala Nr.5 Rm. Valcea
 
BRAŞOV
 
1.Colegiul Tehnic Energetic 'Remus Răduleţ' Braşov,
2.Colegiul Tehnic 'Mircea Cristea' Braşov,
3.Grădiniţa cu Program Prelungit 'Martinică' Nr. 17 Braşov,
4.Grădiniţa cu Program Prelungit 'Micul Prinţ' Nr. 22 Braşov,
5.Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 29 Braşov,
6.Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 9 Braşov,
7.Liceul 'Andrei Mureşanu' Braşov,
8.Liceul Vocaţional de Arte Plastice 'Hans Mattis-Teutsch' Braşov,
9.Şcoala Gimnazială Nr. 14 'Sfântul Bartolomeu' Braşov,
10.Şcoala Gimnazială Nr. 19 Braşov,
11.Şcoala Gimnazială Nr. 25 Braşov,
12.Şcoala Gimnazială Nr. 27 'Anatol Ghermanschi' Braşov,
13.Şcoala Gimnazială Nr. 30 Braşov,
14.Şcoala Gimnazială Nr. 9 'Nicolae Orghidan' Braşov,
15.Şcoala Gimnazială Nr. 3 Codlea,
16.Colegiul 'Aurel Vijoli' Făgăraş,
17.Colegiul Naţional 'Radu Negru' Făgăraş,
18.Grădiniţa cu Program Prelungit 'Prichindeii' Făgăraş,
19.Liceul Teologic Ortodox 'Sf. Constantin Brâncoveanu' Făgăraş,
20.Şcoala Gimnazială Ghimbav,
21.Şcoala Gimnazială 'Peter Thal' Râşnov,
22.Şcoala Gimnazială Nr. 3 'Pompiliu Dan' Zărneşti,
23.Şcoala Gimnazială Lunca Câlnicului,
 
OLT
Colegiul Naţional “Ion Minulescu” Slatina Scoala Gimnaziala “ Constantin Brâncoveanu” Slatina
 
6.901 de elevi sunt afectaţi (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unităţi de învăţământ. 

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre: