US Open cu surprize, Serena Williams supravieţuieşte unui meci neaşteptat de dificil şi recunoaşte: "Am jucat prost"

0
Serena WIlliams FOTO Getty Images

Serena Williams a reuşit calificarea în turul al treilea la US Open după o victorie muncită în faţa olandezei Kiki Bertens,

Serena Williams s-a calificat în turul al treilea de la US Open după ce a bătut-o cu 7-6, 6-3 pe Kiki Bertens, din Olanda, locul 110 mondial.

Bertens a condus ostilităţile în primul set, profitând de o suită de erori neforţate ale Serenei, şi a servit pentru câştigarea primului set la 5-4. Serena a reuşit cumva să împingă meciul în tiebreak, unde a fost condusă cu 4-0 de Bertens. "În acel moment, eram sigură că voi pierde setul", a recunoscut Serena. Ea a reuşit totuşi să întoarcă soarta tiebreakului şi s-a impus în setul al doilea cu 6-3, câştigând meciul după 100 de minute de joc.

"Am jucat prost", a recunoscut Serena, liderul mondial care caută împlinirea Marelui Şlam în acest an, câştigarea tuturor celor patru mari turnee.

În turul al treilea, Serena Williams va juca împotriva compatrioatei Bethanie Mattek Sands.

50 de partide a câştigat Serena în acest an.

Simona Halep joacă astăzi: află ora şi televizarea