Simona Halep este în semifinale la Wuhan. N-a avut probleme în faţa americancei Madison Keys

0

Simona Halep arată o formă foarte bună la turneului Premier 5 de la Wuhan, acolo unde şi-a câştigat locul în semifinale.

Halep a învins-o în sferturi pe americanca Madison Keys, un adversar destul de incomod, aflat pe locul 9 în clasamentul WTA.

Keys a început mai bine partida şi a condus cu 3-1 în primul set, dar Simona a revenit şi a depăşit momentul dificil. În final,ea s-a impus cu 6-4, 6-2, după o oră şi 10 minute de joc.

În semifinale, ea va juca mâine cu învingătoarea din meciul Johana Konta - Petra Kvitova.

"Ştiam că voi avea un meci greu, dar am jucat bine azi şi cred că am meritat victoria", a spus la final Simona Halep.