Săgeata – FC Braşov 0-0 şi „U“ Cluj – Oţelul 1-0: bine că a venit pauza de iarnă

0

Runda numărul 19 a continuat cu două întâlniri fără sare şi piper în care fotbalul a îngheţat, iar tabela de marcaj la fel.

Dacă primul meci al zilei, FC Botoşani – Gaz Metan Mediaş, scor 2-2, a fost spectaculos şi trist în acelaşi timp, în schimb, următoarele două confruntări au fost de-a dreptul jalnice.

Fotbal sărac şi mulţi, foarte mulţi jucători care au lăsat senzaţia că abia aşteaptă vacanţa. În două meciuri consecutive şi în 180 de minute de fotbal în Săgeata Năvodari – FC Braşov şi „U“ Cluj – Oţelul Galaţi s-a înscris un gol şi acela în minutul 90+2 al partidei de la Cluj. Autorul: Lemnaru.

După cele două jocuri, iată situaţia celor patru formaţii în clasamentul Ligii I:

*Săgeata Năvodari – Locul 13 cu 19 puncte, la trei puncte de poziţia a 15-a, prima care duce în „B“.

*FC Braşov – Locul 15 cu 16 puncte, la două puncte de locul 14, primul care asigură rămânerea în Liga I.

*„U“ Cluj – Locul 16 cu 16 puncte, la două puncte de salvare.

*Oţelul – Locul 14 cu 18 puncte, la două puncte prima poziţie care duce în liga secundă.