Nou pas greşit pentru echipa lui Hagi. FC Viitorul - Universitatea Cluj 1-1, în Liga I

0
Gheorghe Hagi

Echipa FC Viitorul a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a 29-a a Ligii I disputat la Chiajna.

Oaspeţii au deschis scorul prin Mengolo, în minutul 67, gazdele reuşind egalarea prin Fl. Tănase, în minutul 69.

FC Viitorul: Albuţ - Hodorogea, Ţîru, Mamele, Mitrea - Nikolov (R. Marin '59), Daminuţă, S. Pană (Nedelcu '76) - Nicoliţă, Henrique (Gavra '62), Fl. Tănase. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe (Jovanovici '31), Cr. Munteanu, Skvorc, Bambara - Mengolo (Morar '76), R. Costin, Lungu, Cristocea, Nuno Viveiros (Ceppelini '86) - Castillion. Antrenor: Adrian Falub.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Ovidiu Artene, Iulian Radu (asistenţi) - Radu Petrescu (rezervă).

Observatori: Irina Mîrţ, Marian Bucurescu.