Meci spectaculos, cu patru goluri şi multă tensiune, între CSU Craiova şi Dinamo. „Am fost înjuraţi şi scuipaţi“

0
Duel între Screciu şi Bokila FOTO Mediafax

Dinamo a condus-o cu 2-0 pe CSU Craiova, însă oltenii au marcat de două ori în ultimele 15 minute, astfel că meciul s-a încheiat egal, scor 2-2.

Dinamo a scăpat printre degete victoria în partida cu CSU Craiova. Echipa lui Cosmin Contra, aflat probabil la ultimul meci pe banca dinamovistă, a condus cu 2-0, dar a primit două goluri în ultimele 15 minute ale partidei.

Pentru Dinamo au marcat Rivaldinho '18 şi Salomao '49, iar pentru CS U Craiova au punctat Băluţă '75 şi Burlacu '89.

0-1: Rivaldinho a deschis scorul din pasa lui Salomao

0-2: Salomao a marcat cu un şut de la 16 metri

1-2: Băluţă a redus din diferenţă după ce a marcat de la 8 metri

2-2: Burlacu a stabilit egalitatea cu un şut de la 16 metri

CS Universitatea Craiova: Calancea – Screciu, Kelic, Briceag (Burlacu '58) – Martic, Rossi (Mateiu '14), Zlatinski, Bancu – Gustavo, Băluţă, Al. Mitriţă (Roman '72). Antrenor: Devis Mangia

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, M. Oliva – Mahlangu, P. Anton (Nascimento '85) – Costache, Rivaldinho (Hanca '46), Salomao – Bokila (Nemec '78). Antrenor: Cosmin Contra

Cartonaşe galbene: Băluţă '31, Burlacu '81, Screciu '86 / Mahlangu '30, Romera '45+2, Oliva '84, Penedo '90+2

Cartonaşe roşii: Zlatinski '29 / Costache '45+3

„Eu înţeleg că e multă rivlaitate, dar suntem primiţi cu înjurături şi scuipături. Rivalitatea asta ajunge la nival de ură. Ne bucurăm pentru Cosmin Contra, dacă pleacă la naţională", a spus mijlocaşul dinamovist Paul Anton după meci.