Şarapova, devastatoare: rusoaica a câştigat de o manieră entuziasmantă la Stuttgart. Când se poate întâlni cu Halep

0

Sportiva de 30 de ani tocmai a bifat cel de al doilea meci, după o suspendare de 15 luni, însă senzaţia e că n-a stat nici măcar o zi departe de terenul de tenis.

Maria Şarapova şi-a început parcursul la Stuttgart cu o victorie cu Vinci (36 WTA), scor 7-5, 6-3.

Astăzi, rusoaica a bifat un nou succes fără set pierdut: 7-5, 6-1 cu Makarova (43 WTA). Pentru Şarapova urmează o partidă mai lejeră cu Kontaveit (73 WTA), în sferturi. Estonianca a produs o surpriză, trecând de Muguruza (6 WTA), scor 2-6, 7-6, 6-1.

Simona Halep e şi ea în sferturi, la Stuttgart, urmând să o întâlnească, vineri, pe Anastasija Sevastova (26 WTA). Halep şi Şarapova nu se pot întâlni decât în finala turneului.