Handbaliştii de la CSM Focşani 2007 au pierdut al doilea meci din Liga Naţională, în faţa experimentatei echipe Dinamo Bucureşti

0
1

Meciul s-a desfăşurat în Capitală, iar focşănenii au echilibrat jocul doar în prima parte a meciului, când scorul a fost 20-18 pentru Dinamo.

Al doilea meci în Liga Naţională pentru CSM Focşani 2007, în Capitală, cu experimentata formaţie Dinamo Bucureşti, s-a încheiat cu o nouă înfrângere pentru handbaliştii din Focşani.

Aceştia au contat în joc doar în prima repriză, când au reuşit să echilibreze balanţa, astfel că scorul la pauză a fost de 20-18 în favoarea gazdelor.

La reluarea jocului, bucureştenii s-au detaşat şi până la final au înscris 21 de goluri, în vreme ce focşănenii au marcat de 13 ori. Scor final, 41-31.

Duminică, 30 august, de la ora 18,30, CSM Focşani va juca în Sala Polivalentă, cu HC Odorhei în etapa a treia a Ligii Naţionale. Intrarea este liberă!