Tragedie în ziua de Crăciun: un mort şi cinci răniţi într-un accident rutier din Cluj
0
O femeie de 48 de ani a murit în ziua de Crăciun şi alte cinci persoane au fost rănite în urma unui accident rutier produs pe strada Calea Baciului, la ieşirea din Cluj-Napoca spre judeţul Sălaj.
Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Judeţean de Poliţie Cluj, un şofer conducea luni, 25 decembrie, pe strada Calea Baciului pe direcţia de mers spre Cluj când, în zona unui supermarket, a pierdut controlul asupra volanului, a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal cu două maşini.
Acestea din urmă circulau regulamentar din sens opus. Nenorocirea s-a petrecut în vremea amiezii, în jur de ora 13.30.
Impactul a fost foarte violent şi în urma acestuia, o femeie din unul din autovehiculele lovite a murit. Femeia avea 48 de ani, iar medicii de pe ambulanţă au resuscitat-o vreme de 40 de minute, precizează cei de la someseanul.ro.
Alte cinci persoane au fost rănite şi transportate la Unitatea de Primiri Urgenţe la Cluj.
Mai puteţi citi: