Nu i-a plăcut barmanul care l-a servit şi de aici scandalul. Urlete şi ţipete pe strada Melodiei
0
Meseria de barman se poate dovedi de multe ori una greoaie, mai ales atunci când ai de a face cu nişte clienţi nemulţumiţi. Un astfel de scandal între un barman şi un client nemulţumit a avut loc recent în Baia Mare, fiind nevoie de intervenţia jandarmilor pentru a calma spiritele.
Marţi 27 ianuarie a.c., în jurul orei 05.00, jandarmii băimăreni au fost solicitaţi să intervină pentru aplanarea unui conflict iscat între un client al unui local situat pe B-dul Bucureşti din municipiul Baia Mare şi barmanul respectivului club.
A fost identificat I.V. de 27 ani, cu domiciliul în Baia Mare, care pentru faptul că i-a adresat injurii şi cuvinte jignitoare barmanului, deranjându-i şi pe ceilalţi clienţi care se aflau în interiorul localului, a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 500 lei.
În seara zilei de luni, 26 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, echipajul de jandarmerie aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Baia Mare, a fost solicitat să se deplaseze pe strada Melodiei, din localitate, unde în spatele unui imobil, două persoane tulburau ordinea şi liniştea publică, prin strigăte şi ţipete.
Jandarmii prezenţi la faţa locului i-au identificat pe M.V. de 23 ani şi M.V. de 21 ani, ambii din Baia Mare, care au fost sancţionaţi în conformitate cu Legea 61/1991 Republicată, cu amendă contravenţională în valoare de 300 lei primul şi cu 200 lei cel de-al doilea.
Scandal în ţigănie, cu răngi, maşini distruse, jandarmi ignoraţi şi arestări