Bunuri în valoare de circa 1.000 de euro au ars într-un incendiu din Nanov, Teleorman. Proprietarul s-a ars la mâini încercând să stingă flăcările
0
Un foc lăsat nesupravegheat a dus la un incendiu în gospodăria unui bărbat din localitatea Nanov, Teleorman. Încercând să stingă focul, bărbatul s-a ars la mâini.
Pompierii din Teleorman au intervenit joi seara, 15 noiembrie, în comuna Nanov, unde izbucnise un incendiu la o anexă.
Din primele date se ştia că o persoană ar suferi arsuri, iar la faţa locului s-au deplasat salvatorii cu două autospeciale şi un echipaj de la Ambulanţă.
Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Teleorman, Gelu Dragomir, la Nanov a ars o anexă pe o suprafaţă de circa 40 de metri pătraţi, unde erau depozitate materiale lemnoase, iar incendiul a fost stins înainte de a se extinde la casa de locuit din apropiere.
Proprietarul casei s-a ars uşor la mâini încercând să stingă flăcările şi după ce a primit primul ajutor a refuzat transportul la spital.
În incendiu au ars bunuri în valoare de circa 5.000 de lei. „Se pare că incendiul a izbucnit de la un foc deschis lăsat nesupravegheat“, precizează Dragomir.
Mai puteţi citi:
240 de incendii de vegetaţie uscată în doar o lună, în Teleorman. Avertismentul pompierilor