VIDEO Torje, doar rezervă în Udinese - Napoli 2-2. A luat notiţe de la Cavani!

0

Mijlocaşul român n-a evoluat niciun minut în ultimul meci al etapei a 28-a din Italia. Udinese a condus cu 2-0, dar Cavani a egalat cu o „dublă" după ce tot el ratase un penalty.

Gabi Torje nu reuşeşte să-şi facă loc în echipa lui Udinese. Antrenorul „alb-negrilor", Guidolin, a folosit şi în meciul cu Napoli sistemul 3-5-1-1, în care mijlocaşul român n-a avut loc. Udinese a condus cu 2-0 prin golurile lui Di Natale şi Pinzi, dar oaspeţii au revenit în meci după ce Fabrini de la gazde a luat roşu. Atunci a intrat în scenă uruguayanul Cavani. După ce a ratat un penalty, în minutul 75, vârful lui Napoli a reuşit dubla, egalând în minutul 86. Torje n-a prins niciun minut pe gazon, iar cele două echipe au rămas la egalitate de puncte, 47, pe locul 4, la doar un punct în spatele lui Lazio.