VIDEO Stranierul român al weekendului e Gabriel Torje, autorul unui gol fantastic în Turcia

0

Românul Gabriel Torje a reuşit o execuţie rar întâlnită, o foarfecă laterală din afara careului, graţie căreia a deschis scorul în meciul dintre Konyaspor şi Balikesirspor.

A doua etapă din Turcia, al doilea gol pentru românul Gabriel Torje, a cărui echipă, Konyaspor, a trecut cu 2-0 de Balikesirspor. Mijlocaşul român a deschis scorul în minutul 29, cu o execuţie care i-a încântat pe turci, o foarfecă laterală din afara careului.

Dacă în prima etapă golul lui Torje nu a contat, pentru că echipa sa a fost învinsă, de data aceasta Konyaspor a reuşit să câştige, scor 2-0, în faţa unei echipe nou promovate, Balikesirspor.

La gazde, Ciprian Marica nu a putut fi folosit, el ajungând în Germania pentru un tratament medical.

Tot în Turcia, Bogdan Stancu a deschis scorul în meciul Genclerbrligi - Bursaspor, dar oaspeţii s-au impus în cele dn urmă cu 2-1. Tot la Gencler, Liviu Antal a intrat pe teren în minutul 67 al meciului.

În Anglia, Vlad Chiricheş a fost titular la Tottenham, într-un meci cu Sunderland.