VIDEO Cum a spulberat-o Simona Halep pe Sloane Stephens. Rezumatul meciului care a dus-o pe jucătoarea noastră la numai un pas de locul 1 mondial

0

Simona Halep a făcut un meci superb în faţa americanei Sloane Stephens pe care a surclasat-o în numai 54 de minute.

Simona n-a avut nicio problemă în a-şi impune superioritatea şi s-a calificat en fanfare în finala turneului de la Cincinnati.

În primul set, echilibrul s-a rupt la 1-1. Apoi, românca a luat game după game şi s-a dus la 5-1. Setul s-a încheiat după 28 de minute: 6-2.

Setul doi a fost aproape identic cu primul: de la 1-1, s-a făcut 5-1 pentru Halep care s-a impus la final cu 6-1.

Simona va juca azi, de la ora 21.00, împotriva spanioloacei Garbine Muguruza, iar o victorie îi va aduce nu doar al doilea trofeu al anului, ci şi locul 1 mondial.

Citeşte şi:

Halep la Cincinnati: Simona, la o victorie de a deveni noul lider mondial! Joacă, diseară, finala. Avem ora meciului

Halep la Cincinnati: Simona, prima reacţie după o victorie zdrobitoare. Ce a spus despre finala cu Muguruza

A fost un foc de paie? Ce s-a întâmplat cu Jelena Ostapenko după ce a învins-o pe Simona Halep în finala turneului de Grand Slam de la Roland Garros

ANALIZĂ E mult, e puţin? Cincinnati 2017, a 26-a finală din cariera Simonei Halep. Ce a reuşit jucătoarea noastră până acum în circuitul tenisului feminin