VIDEO Spania - Anglia, meciul serii în Liga Naţiunilor. Englezii au rupt blestemul pe terenul ibericilor

0

Reprezentativa Angliei a învins, la Sevilla, cu scorul de 3-2, selecţionata Spaniei, într-un meci contând pentru grupa 4, a Seriei A din Liga Naţiunilor.

Englezii au condus cu un neverosimil 3-0 la pauză, prin golurile reuşite de Sterling (16 şi 38) şi Rashford  (29), dar spaniolii au mai spălat din ruşine, după pauză, când au punctat Alcacer (58) şi Ramos (90+7).

Ultima dată când Anglia marcase pe terenul spaniolilor a fost în 1987, într-o victorie, la Madrid, graţie celor patru goluri marcate de Gary Lineker.

Totodată, aceasta a fost prima înfrângere a Spaniei pe teren propriu după 15 meciuri.