VIDEO Simona Halep a încheiat meciul cu Strycova în stil de mare campioană. Ultimul punct al partidei în care jucătoarea noastră a cedat doar un game

Simona Halep

Simona Halep este în sferturile turneului de la Toronto, după o evoluţie entuziasmantă în faţa cehoaicei Barbora Strycova.

Ştiri pe aceeaşi temă

În condiţiile în care adversara Simonei n-a reuşit să câştige decât un singur game, în primul set, se poate spune că partida n-a avut istoric.

Simona s-a impus cu 6-1, 6-0 după o oră de joc. Strycova a reuşit în primul set să facă 1-1, după care a urmat o serie impresionantă de 11 gameuri consecutive câştigate de jucătoarea noastră.

În sferturile de finală ale turneului de la toronto, Simona Halep o va întâlni pe franţuzoaica Caroline Garcia.

Partida este programată în această noapte, în jurul orei 3.30, ora României.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: