VIDEO S-a rupt campionatul în Spania. Diferenţă uriaşă între Barcelona şi Real Madrid, după prima etapă din 2018

0
Messi şi Ronaldo

Titlul pare să se fi tranşat după etapa a 18-a din Spania, etapă în care Barcelona a învins, iar Real Madrid a remizat.

Barca a obţinut o victorie la pas, acasă, cu Levante, de care a trecut cu 3-0, prin golurile lui Messi, Suarez şi Paulinho. Real, în schimb, a scos doar un punct din deplasarea de la Celta Vigo. deşi a reuşit să întoarcă scorul în doar trei minute. Celta a marcat prima prin Wass (33), apoi Gareth Bale a făcut dubla (36 şi 38). Celta Vigo a ratat un penalty în minutul 72, prin Iago Aspas, dar a egalat în minutul 82, prin Gomez. În urma acestui rezultat, Barcelona are un avans de 16 puncte în faţa Realului, care are un meci mai puţin disputat.