VIDEO Rusescu, din nou decisiv pentru Sporting Braga. Şi-a dus echipa în semifinalele Cupei Portugaliei

0

Conducerea lui Sporting Braga îşi freacă mâinile de bucurie, după ce l-a împrumutat pe Raul Rusescu de la Sevilla.

Fostul stelist s-a adaptat imediat la echipa portugheză şi a reuşit al cincilea său gol pentru Braga. De data aceasta el a fost decisv în sferturile de finală ale Cupei, în partida cu Aves.

Rusescu a punctat în prelungiri, la scorul de 1-1, reluând din careu mingea în plasă (vezi la minutul 5.50 pe înregistrare). Până la urmă s-a terminat 3-1 pentru Braga, echipă calificată în semifinale.

Acolo Rusescu va da piept cu Rio Ave, cealaltă semifinală programând derbtul de tradiţie al Portugaliei, Benfica - Porto.

În etapa viitoare de campionat, Braga joacă pe teren propriu cu Gil Vicente, duminică, iar  Rusescu va fi din nou titular în angrenajul alb-roşilor.