VIDEO Rezumatul unui meci perfect: Simona Halep a încântat publicul canadian de la Montreal

0

De 68 de minute a avut nevoie Simona Halep să treacă de Karolina Pliskova şi să se califice în sferturile de finală de la Montreal. Situaţia se complică în această fază.

Simona "is on fire" la Montreal! Halep a avut nevoie de doar 68 de minute ca să încheie conturile cu ceha Karolina Pliskova şi să meargă în sferturile de finală de la Rogers Cup. Aici, Halep va juca împotriva rusoaicei Svetlana Kuzneţova, din Rusia, locul 11 WTA.

Rezultatele directe dintre Halep şi Kuzneţova sunt echilibrate, scorul la general fiind egal, 3-3.

Simona are însă de ce să privească spre meci cu încredere. Contra Karolinei Pliskova, a făcut un meci mare: a câştigat 67 de puncte, doar 43 Pliskova, a servit aproape perfect şi a greşit foarte puţin. "Am schimbat ceva esenţial", a mărturiist Simona după meci.