VIDEO Rezumatul unui meci de colecţie! Cum a revenit Halep în partida cu Wang şi reacţia de milioane a tatălui ei

0
Simona Halep

Simona Halep este în semifinalele turneului de la Miami, unde o va întâlni pe Karolina Pliskova, o victorie împotriva acesteia urmând să o readucă pe locul 1 WTA.

Simona trecut în sferturi de Qiang Wang cu 6-4, 7-5, după un meci cu multe peripeţii, în care jucătoarea noastră a revenit spectaculos în setul al doilea, dar a avut şi un conflict cu antrenorul Daniel Dobre, pe care l-a certat în faţa camerelor de luat vederi.

Una peste alta însă, Halep şi-a dovedit din nou clasa, făcând unul dintre cele mai bune meciuri ale ei în acest sezon. Finalul partidei a adus o descătuşare în tabăra Simonei, tatăl ei, Stere Halep, manifestându-şi frenetic bucuria în tribune.

Halep va juca în această noapte, după ora 03.00 contra Karolinei Pliskova, din Cehia.

CITEŞTE ŞI:

Halep, „ascunsă“ de americani: Simona va juca semifinala de la Miami la o oră imposibilă pentru fanii ei din ţară

Halep şi-a aflat adversara din semifinală: A bătut-o cam pe unde a prins-o din 2015, ultima dată în februarie

CTP o pune pe Halep la punct: Discurs extraordinar despre atitudinea greşită a Simonei faţă de stafful ei

Halep şi-a luat sac de box, nu antrenor: Dialogul cu Daniel Dobre, auzit la televizor, spune totul