VIDEO Rezumatul meciului dintre Simona Halep şi Caroline Dolehide. Cum şi-a pus jucătoarea noastră adversara la respect după un început catastrofal

0
Simona Halep

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells, după o victorie muncită în faţa americancei Caroline Dolehide.

Simona a avut un început de meci groaznic, cedând primul set după o jumătae de oră cu 1-6. Abia în setul secund, Halep a început să joace mai aproape de adevărata ei valoare, însă lupta a fost strânsă şi românca s-a impus abia în tie-break, cu 7-6 (7-3).

Încurajată de această reuşită şi ambiţionată de perspectiva unui succes pe care în mod normal nu avea cum să-l rateze, Simona a defilat în setul al treilea, pe care l-a câştigat cu 6-2, în 31 de minute. În total, Simona a stat pe teren două ore şi 9 minute.

În optimi, ea va da piept cu chinezoaica Qian Wang, care a eliminat-o pe Kristina Mladenovici.