VIDEO Revenire spectaculoasă a lui Olympiakos cu Tottenham, PSG spulberă Real Madrid! Toate rezultatele serii

0

Cea de-a doua seară din grupele Champions League a adus în atenţie, miercuri, un meci cu răsturnări de situaţie: Olympiakos Pireu a reuşit o remiză cu Tottenham Hotspur (2-2), deşi a fost condusă cu două goluri.

Tottenham a început în forţă meciul cu Olympiakos, profitând de ipostaza de favorită a meciului, iar Harry Kane a deschis scorul la jumătatea primei reprize, printr-un penalti transformat (26').

La numai patru minute distanţă, Lucas Moura a majorat la 2-0. În pragul pauzei, Daniel Podence a reuşit să reducă din diferenţă, profitând de o pasă de la Mathieu Valbuena (44'). Tabela a fost închisă de acelaşi Valbuena (54'), care a obţinut un egal valoros pentru eleni, dintr-o lovitură de pedeapsă.

Tottenham şi Olympiakos împart Grupa B cu Bayern Munchen şi Steaua Roşie Belgrad.