VIDEO Ratare rarisimă în meciul dintre Chiajna şi Botoşani

0
Claudiu Bumba

Formaţia Concordia Chiajna a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată vineri, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a treia a play-out-ului Ligii I.

Gazdele au ratat o ocazie cât roata carului în repriza a doua prin Bumba. După un presing al lui Batin asupra portarului Cobrea, Bumba s-a trezit singur cu poarta goală, dar a trimis peste în minutul 50.

În minutul 89, de la oaspeţi a fost eliminat Andrei Dumitraş, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Concordia Chiajna: Vitkauskas - Patache, Albu, Marc, Panait - Prepeliţă - Bumba, Cristescu (Bawab ’72), Deaconu, Nivaldo (Bud ’69) – Batin (Pena ’78). Antrenor: Ion Moldovan

FC Botoşani: Pap (Cobrea ’41) - Unguruşan, Burcă, Miron, Muşat (Dumitraş ’15) - Oaida, Cucu – Golofca (Serediuc ’82), Achim, Moruţan – Axente. Antrenor: Costel Enache