VIDEO Mirel Rădoi şi-a pierdut cumpătul, lovind cu cotul un adversar

0

Fostul căpitan al Stelei a fost protagonistul finalului de meci dintre Al Nasr şi Al Ain, echipa sa, fiind eliminat după ce şi-a lovit un oponent.

Mirel Rădoi a fost eliminat în minutele de prelungire ale meciului din Emiratele Arabe Unite, disputat între Al Nasr şi Al Ain. Mijlocaşul român şi-a pierdut firea şi, tatonat de un adversar, l-a lovit pe acesta cu cotul în figură. Fostul căpitan al Stelei a fost eliminat imediat de arbitru şi riscă mai multe etape de suspendare. Echipa sa a pierdut cu 1-0 jocul.

Al Ain e doar pe locul 8 într-un campionat dominat de Al Ahli, formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu. Dacă Oli a plecat de la Al Ain, Rădoi a rămas pe loc, iar evoluţiile sale şi ale echipei n-au mai produs victorii.